107000 KM/T | Festspillene i Nord-Norge

Jump to navigation

  • Program
  • NORDAFØRR
  • Barnas
  • Informasjon
  • NUK
  • Frivillige
  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter
  • funG
Meny

Social menu

  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram
  • Norsk
  • English
Søk

Søk

adobestock_201553229.jpg

NUK - 107000 kmt

107000 KM/T

Svante Henryson
Musikk/konsert
For funksjonshemmede
Uavhengig av språk
Søndag 23. juni kl. 19:00
Heggen videregående skole
Mandag - Lørdag

Med farten jorden har i solsystemet som utgangspunkt har Svante Henryson laget et musikalsk verk som alle deltakerne er med på å utvikle videre.

Dette er navnet på musikkverket som jeg, Svante Henryson, skriver spesielt for NUK - NyUngKunst. Det er også den enorme hastigheten som alle vi som fins her på vår våte planet av stein flyr frem med sideskru gjennom vårt solsystem! Det er jo raskere enn lyden! Hele tiden, også når vi bare sitter og slapper av!

I verket 107 000 km/t håper jeg at alle deltakerne føler at de er med på å påvirke hvordan musikken utvikles på scenen. 

Med våre egne små og store innsatser, med sang og med instrument og med kroppen, gir vi hverandre musikalske dytt som endrer retningen på musikken på en uforutsigbar måte.

Det blir nytt hver gang.

Det svinger hele tiden. Det er kult å spille. Det er ikke vanskelig, kanskje bare av og til. Det blir viktig at vi hører godt etter, at vi er oppmerksomme på hverandre for at det skal bli bra. Vi må ikke miste noe, for det skjer i 107 000 km/t, selv når vi spiller v e l d i g  s a k t e. Ellerfort.

Man kan være helt nybegynner, eller så kan man være supergod og erfaren. Alle får være med på en måte som passer de forutsetninger man har og hvilket nivå man er på. 

Tekstene til sangene skrives av deltakerne.

Instrumentbyggeren og trommeslageren Johan Anderson, gitaristen Erik Weissglas og sangeren Katarina Henryson er med som «spillende trenere». Dissimilis er med som instruktører. 

Velkommen til å bli med på å urfremføre det nye verket 107 000 km/t på NUK - NyUngKunst  2019!

Svante Henryson

Medvirkende 
Svante Henryson
Instruktør/komponist
Johan Anderson
Instruktør/trommeslager & instrumentbygger
Erik Weissglas
Instruktør/gitarist
Katarina Henryson
Instruktør/sanger
Bård Bjørke
Instruktør (Dissimilis)
Øystein Myrvoll
Instruktør (Dissimilis)
Kjøp billett
Pris per deltaker: 2000 for hele uka
Søndag 23. juni 19:00
Kjøp
  • 107000-kmt.jpg

    NUK - 107000 km/t
     
    Les mer
    Kjøp billett
    Lørdag 29. juni kl. 18:00
    Harstad kino

    NUK - 107000 km/t

  • Tlf: + 47 77 04 12 30
  • E-post: post@festspillnn.no
  • BESØKSADRESSE:
  • Storgata 18, 9405 Harstad
  • POSTADRESSE:
  • Postboks 294, 9483 Harstad, Norway

 

KulturrådetKulturdepartementet logoHarstad kommune logo

Finnmark fylkeskommune logoNordland fylkeskommune logoTroms fylkeskommune logo

Nettløsning av Ramsalt Lab