Hopp til hovedinnhold

Allusions (NO)

Allusions (NO)

Bli med på en sanselig reise der tekst, film og musikk smelter sammen i et gripende forsøk på å forstå hva det vil si å være menneske.

PREMIERE - OPEN CALL

Allusions utforsker livets kontraster – fra dype rom av apati til flyktige øyeblikk av lykke – i et drømmende og rått uttrykk. Forestillingen inviterer deg inn i et univers som både er søkende, ærlig og vakkert.

Bak musikken står Bjørk-Guinevere Kinsella Eide, en dyktig pianist og komponist med røtter i klassisk musikk og dirigering. De siste årene har hun utviklet et mer personlig uttrykk innen neo-klassisk og ambient musikk.

Med Allusions presenterer hun sitt første tverrkunstneriske verk, der film – utviklet i nært samarbeid med regissør Emma Nordström – spiller en sentral rolle.

Forestillingen er støttet av Festspillene i Nord-Norge gjennom Open Call 2025.

 

 

MEDVIRKENDE

Bjørk Eide
Komponist og pianist

Billetter

Pris: 375 kr
1 forestillinger
60 min
Passer for alle
23
man
Kl. 19:30