Ærlig, nært og gjenkjennelig
Feber består av Inge Bremnes og Helle Larsen (også kjent fra Jadudah). Sammen utforsker de de små og store fallene i livet, uten ironi og uten store fakter. Musikken er akustisk forankret, melodisk og rolig, med to stemmer som bærer historiene fram på en åpen og tillitsfull måte. Dette er sanger som ikke roper, men som legger en hånd på skulderen.
Sanger om å improvisere seg gjennom livet
Gjennom det siste året har duoen sluppet en rekke singler og spilt sine første liveshows på blant annet Vinjerock, Alta Live og Rakettnatt. Albumet «Can I Get Some Adult Supervision» er løftet om en musikalsk opplevelse som treffer noe dypt i oss alle, og minner oss om at det er helt greit å ikke ha alle svarene. Selv de mest "voksne" blant oss improviserer veien videre. Febers harmoniske melodier lar voksenlivets kompleksiteter møtes med en hjertevarmende og trøstende lydkulisse.
En musikalsk match
Da Bremnes og Larsen slo seg sammen under pandemien – med produsent Bendik Brænne på laget – oppstod Feber som en naturlig og helt umiddelbar musikalsk match. Samarbeidet utviklet seg raskt til en rekke lune og hjertevarme låter, preget av ærlige tekster, akustiske landskap og en enkel, nordisk popsound som treffer rett i følelsene.
Denne konserten passer for deg som:
- liker nordisk pop og folk med fokus på tekst, melodi og stemning
- kjenner deg igjen i følelsen av å være “voksen uten fasit”
- ønsker en intim og varm konsertopplevelse som treffer følelsene



