Som deltaker på denne workshopen kan du gjøre flere av disse tingene:
- Skrive sangtekster – alene eller sammen med andre
- Komponere/lage melodier
- Spille instrument(er)
- Synge
- Spille i band
- Fremføre sammen med resten av musikkgruppa som del av en helhetlig NUK-visning på UiT
Workshopen ledes av et team med svært erfarne instruktører som vil gi deg ulike oppgaver, og inspirere og veilede deg gjennom uka.
MUSIKKSJANGER
I musikkworkshopen ser vi an gruppa og jobber sjangermessig med det folk har mest lyst til. Det betyr at du kan jobbe med ulike musikksjangre på NUK, det seg være pop, rock, jazz, viser eller noe helt annet. Skriv gjerne om hva du har mest lyst til i påmeldingsskjemaet, så vi kan forberede oss.
VANSKELIGHETSGRAD
Låtskriving kan tilpasses alle og vil passe for deg med null, litt og mye erfaring med musikk. Hvis du vil komponere, spille instrument(er) eller spille i band anbefaler vi at du har litt eller mye erfaring med instrument(er) fra før. Alle får oppgaver ut ifra sitt erfarings- og ferdighetsnivå, og vi tilrettelegger med bruk av fargenotasjonssystem for deltakere som ikke kan noter. Du kan skrive om erfaringene dine i påmeldingsskjemaet.
I musikkworkshopen ser vi an gruppa og jobber sjangermessig med det folk har mest lyst til.