Duoen består av Rebecka Håland Skilbred (vokal) og Nikolai Bergstad (gitar), som produserer all musikken sammen. Inspirert av artister som Erykah Badu, Hiatus Kaiyote, Noname og Flying Lotus – og med røtter i 90-tallets Soulquarians-univers – har de utviklet et lydbilde som kombinerer moderne hiphop med en tydelig nordisk sensibilitet.
Fra stuekonserter til fullt band
Debut-EPen Getting Close (2025) fikk oppmerksomhet fra internasjonale musikkmagasiner, og tittelsporet ble anbefalt av NRK P3 Urørt. Live har Reb Parker vokst fra intime, utsolgte stuekonserter til etablerte scener som SALT og Mike’s Corner.
Siden våren 2025 har duoen utvidet konsertformatet med håndplukkede jazzmusikere. Det gir konsertene et mer dynamisk og improvisatorisk uttrykk, der groove, samspill og tilstedeværelse står i sentrum.
Denne konserten passer for deg som:
- liker neo-soul og moderne R&B med hiphop-preg
- setter pris på groove-basert musikk med sterke harmonier
- vil oppleve en ung duo i spennende utvikling
